אורח חיים בריא הוא מונח שחוזר על עצמו לא מעט, כשרבים מנסים לפצח את הסוד ולהבין כיצד לחיות את חייהם על הצד הטוב ביותר. לכן, אספנו כמה וכמה טיפים מעולים ומידע שיכול לסייע לכם לשמור על אורח חיים בריא, ובקלות.

פעילות גופנית

אין ספק שפעילות גופנית מהווה חלק בלתי נפרח מחיים בריאים, ולא מדובר רק על אימונים אינטנסיביים או ייעודיים, אלא על כל פעילות גופנית שעשויה לתרום לכם ולשפר את בריאותכם, כמו הליכה, עלייה במדרגות וכו'. מי שרוצה להשקיע בפעילות גופנית ייעודית, טוב להכיר את האימונים הללו:

איך בוחרים את הפעילות האידיאלית? באמת שכל פעילות תהיה מועילה וטובה, ולכן חשוב לבחור בפעילות שאתם מתחברים אליה, כזו שתצליחו להתמיד בה לאורך זמן. מעבר לזה, בהחלט מומלץ לגוון בין הפעילויות, ולשלב כמה סוגי אימונים שונים.

הכל במינון הנכון: איך לשמור על אורח חיים בריא?

תזונה נכונה

אורח חיים בריא מונה כמה וכמה פרמטרים, ואחד מהם הוא אל אחר מאשר התזונה הנכונה והמאוזנת. הבסיס לכך הוא להזין את הגוף במזון בריא, טרי ומזין, ולהימנע ממאכלים שעשויים להזיק לבריאותכם לטווח הארוך (כמו מתוקים, מאפים, מאכלים עתירים בשמן וכו'). לא מדובר על דיאטה במטרה לרזות, אלא הקפדה על תפריט מאוזן ובריא, שכולל את כל אבות המזון, המינרלים והוויטמינים החיוניים לגוף.

דרך מצוינת לשלב מאכלים בריאים בתפריט, ולהגביר צריכת ירקות, היא למצוא מתכונים בריאים וטובים שמכילים שלל רכיבים חיוניים, למשל פשטידת ירקות יכולה להיות מצוינת משום שהיא מכילה מגוון רחב של ירקות וגם ביצים (שהם מקור חשוב לחלבון). מי שרוצה, יכול להחליף את הקמחים בטחינה, ולהכין פשטידה נטולת גלוטן.

ניקוי רעלים

לא מעט מדובר ברשת על ניקוי רעלים, והמטרה היא למעשה לסלק את הרעלים שמצטברים בגוף, ולשמור עליו נקי מרעלים גם בהמשך, כשחשוב לציין שלא ניתן לשמור על גוף ללא רעלים, זאת בשל אוחר החיים שמאפיין את החיים המודרניים של ימינו. מה כן תוכלו לעשות? להשתדל לאכול כמה שפחות מאכלים מזיקים, להקפיד על אכילת פירות וירקות, וכמובן לשלב שתיית מיצים בריאים בתפריט השבועי שלכם. למעשה, תוכלו לשלב גם בתפריט של הילדים פירות וירקות, ובכך לשמור על אורח חיים בריא גם עבורם.

הפחתת לחצים

בואו נודה באמת, לא משנה כמה תשמרו על תזונה נכונה ותקפידו להתאמן – לחצים וטרדות בחיי היום יום ישפיעו באופן ניכר על הבריאות שלכם. לכן, חשוב למצוא את הדרכים הנכונות ביותר בעבורכם להפחית את כמות הלחצים בחיים, כשיש מגוון רחב של דרכים לעשות זאת, החל מבילוי בחיק הטבע באופן קבוע, שילוב פעילויות ותחביבים אהובים בלוח הזמנים, אימוני יוגה או פילאטיס, מדיטציות, בילוי לצד אנשים אהובים ואוהבים ועוד.

רק בריאות!