חולמים להפוך את התשוקה לבישול לקריירה מצליחה? ובכן, בדרך תצטרכו לעבור לא מעט שלבים בדרך להקמת עסק בתחום האוכל הביתי שיניב לכם רווחים. כיצד תוכלו לעשות זאת ומהם השלבים החשובים? להלן הפרטים.

בשלנים? הגיע הזמן להגשים חלום (ולעבור שלבים בדרך)

ענף המזון נחשב לאחד מענפי התעסוקה התחרותיים ביותר, ועדות לכך ניתן למצוא בעשרות בתי עסק אשר אותם מקימים בשלנים שמחליטים להפוך את האהבה למטבח למקצוע של ממש. קיים הבדל תהומי בין היכולת שלכם לבשל לבין היכולות הניהוליות שלכם, ואם מדובר בעסק ראשון אותו אתם עתידים להקים הדבר הראשון והחשוב ביותר בדרך הוא קודם כל בניית החזון העסקי, באמצעות יועץ אסטרטגי המתמחה בענף המזון ובפרט עסקים קטנים. נוסף לכך, נדרש לבחון סוגים שונים של מערכות דיגיטליות אשר מאפשרות לנהל את העסק בצורה נכונה, בייחוד בשלבים הראשונים להקמה. כך לדוגמה, הנהלת חשבונות באינטרנט מהווה דרך מצוינת לנהל את הכספים אותם אתם מקבלים כמו גם לבצע גבייה מהלקוחות באופן שחוסך לכם זמן ומאמץ, בפרט כאשר אתם מתחילים בפיילוט. חשוב שתהיו ממוקדים מבחינת קהל היעד שלכם, ובהתאם לכך לבנות תפריט שיהיה רווחי מבחינת עלויות חומרי הגלם, שכר העובדים ועוד. באמצעות ליווי עסקי נכון תוכלו לא רק להתחיל כבר עכשיו להתניע את העסק אלא גם להיות בבקרה לגבי התשלומים, ובהתאם לכך לגרום לצמיחתו בפרק זמן קצר.

מה חשוב לדעת לפני שמקימים עסק בתחום האוכל הביתי

קבלת אישורים ובירוקרטיה – חלק בלתי נפרד מהקמה של עסק בתחום המזון

חלק מהותי מהקמה של עסק בתחום המזון כולל בין היתר בירוקרטיה, ולכן יש לקחת בחשבון כי לא פעם הבירוקרטיה הזו עלולה לעכב אתכם במעלה הדרך. אולם, היא חלק בלתי נפרד ועל כן יש לתת על כך את הדין. ראשית כל, אם אתם מתכננים לספק מזון כשר, תידרשו ליצור קשר עם הרבנות הראשית לישראל לצורך קבלת תעודת הכשר. נוסף לכך, נדרש לקבל אישור מטעם משרד הבריאות במידה ואתם מחליטים לפתוח מסעדה (במידה ומדובר בעסק אותו אתם מפעילים מהבית אין צורך בכך) וכן אישור רישיון עסק מהרשות המקומית בה אתם מתכננים להקים את המקום החדש שלכם.

אפשרויות מימון לעסקים

השלב הבא בדרך הוא לבחון את אפשרויות המימון שלכם. ניתן לקבל מימון לעסקים באמצעות הלוואות בערבות המדינה או אפילו דרך גיוס המונים, כאשר נדרש לקחת בחשבון כי חלק מהותי מהתקציב שלכם יהיה על הוצאות של שיווק ופרסום, כאשר ניתן בהחלט להתחיל בפרסום דרך קבוצות של חובבי בישול ורק לאחר מכן להקים אתר עסקי אותו ניתן יהיה לקדם באמצעות קידום אורגני או ממומן. לסיכום, ישנם לא מעט שלבים בדרך, אולם באמצעות ליווי נכון – תוכלו להצליח, ובענק, כפי שיעידו לא מעט בשלנים חובבים שהפכו את התשוקה – למקצוע.