לשינה טובה יש חשיבות עצומה מבחינה בריאותית אבל לא פחות גם מבחינת היכולת לשמור על הגזרה ועל שגרת אימונים סדירה. למעשה, לשינה יש חשיבות עצומה מאחר ושינה טובה בלילה מהווה אלמנט חשוב לטובת בניית שריר כמו גם התאוששות לאחר אימון, מאחר ובזמן אימונים נגרם הרס של השריר לטובת בנייתו. כמתאמנים מקצועיים או חובבים, לסביבת השינה שלכם יש קשר הדוק ליכולת לשמור על הגזרה מאחר ושינה לא איכותית מובילה משבשת את ההליך המטבולי של הגוף ובהתאם לכך פוגמת ביכולת להגיע מוכנים פיזית ומנטלית לאימון. זאת ועוד, מחקרים רבים שנערכו בתחום הראו כי למחסור בשינה יש השפעה ממשית על היכולת לרדת במשקל כמו גם לשמור על משקל תקין, וזאת בשל עייפות שמובילה לתחושה של רמות שובע מוגברות המובילות בסופו של דבר גם לנשנוש לילי. מדובר בסיטואציה המוכרת לרבים ועל כן אפשר בהחלט למנוע אותה ולשמור על תפריט מסודר באמצעות שינה איכותית.

כיצד תוכלו ליצור סביבת שינה בטוחה, נעימה ובריאותית? להלן מספר טיפים שיסייעו לכם גם לישון טוב אבל גם לשמור על הגזרה עליה אתם עובדים קשה מאוד במסגרת האימונים.

רכישה של מזרן היברידי

למזרן שלכם יש חשיבות עצומה מבחינת היכולת להירדם ולהיכנס לשינה עמוקה. בשנים האחרונות פותחו מגוון עצום של מזרנים מהדור הבא אשר מעניקים תמיכה מלאה כמו גם משלבים את כל חומרי הגלם האיכותיים ביותר כמו לטקס, ויסקו ועוד. מזרן מיוחד שמשלב חומרים שונים יעניק לכם יכולת ליצור סביבת שינה בטוחה הכוללת מזרן איכותי שיחזיק מעמד למשך שנים רבות כמו גם יתאים בצורה מושלמת לדרישות שלכם. על כן, רכישה של מזרן היברידי הוא  הצעד הראשון בדרך ליצירה של סביבת שינה טובה ואיכותית.

קביעת רוטינת שינה ברורה

לאחר ספורט ותזונה, השינה היא המרכיב השלישי החשוב לטובת בריאות טובה. על מנת להימנע ממצב שבו אתם מוצאים את עצמכם מנשנשים בערב, קבעו מראש רוטינה שבמסגרתה אתם הולכים לישון בשעות קבועות. אם אתם מתקשים לעשות זאת חשוב להבין כי מדובר בתהליך שעשוי לקחת זמן, אולם ההמלצה היא לבצע את הפעילות הספורטיבית כשלוש עד ארבע שעות לפני הכניסה למיטה וכן להקפיד על ארוחות מסודרות.

מה הקשר בין שינה טובה לשמירה על הגזרה?

שינוי בהרגלי התזונה

להרגלי התזונה יש השפעה ממשית על איכות השינה מאחר ומזון מתועש כמו גם עתיר בשמן מגביר את הפעילות המטבולית של הקיבה ובהתאם לכך גורם למצב של עוררות, בוודאי אם מדובר במזון עתיר בסוכר. על כן, יצירת שינוי בהרגלי התזונה הכולל הגברת צריכה של פירות וריקות לצד סיבים תזונתיים מהווה דרך מצוינת ליצירה של איכות שינה משופרת כמו גם הכנה טובה לקראת האימון למחרת, וזאת בשל ריכוז גבוה של מינרלים, ברזל ומינרלים לטובת בניית מסת השריר וכן התאוששות לאחר האימון.

הקפדה על מנוחה

הקפדה על מנוחה לאחר אימון היא חיונית לטובת התאוששות וכן צבירת כוחות לקראת האימונים הבאים. כאשר מדלגים על שלב המנוחה אתם עלולים לפגוע באופן משמעותי ביכולת של הגוף להתאושש ובהתאם לכך גם לפגוע בתהליך של שיקום לאחר אימון. על כן, הקפידו על שגרת מנוחה קבועה הכוללת שינה של 7 שעות ובמידת האפשר גם שנת צוהריים בת 20 דקות ועד חצי שעה, לטובת צבירת אנרגיה והתאוששות.

לסיכום

באמצעות יצירת סביבת שינה טובה ואיכותית אפשר גם לשמור על הגזרה וגם ליצור שיפור משמעותי ביכולת לשמור על הגזרה. הקפידו לעבור היטב על הטיפים אותם הצגנו לכם כאן ובכך תוכלו גם אתם לשמור על הגזרה עליהם אתם עובדים קשים מאוד במסגרת האימונים כמו גם התזונה שלכם.