יותר ויותר אנשים מדווחים על קושי, רגישות או אי סבילות בעיכול המזון ולעיתים אף מדווחים על דלקות זיהומיות במעיים. כאשר חלקיקים בלתי רצויים חודרים לדם ומתנגשים עם המערכת החיסונית נוצרת גם בעיה של אי סבילות למזון העלולה לא פעם לגרום לאי נוחות, מחלות וקשיים בניהול אורח חיים בריא. הימנעות ממזונות מסוימים בהחלט עשויה להוביל לפתרון, אך כדי לדעת על מה מדובר יהיה עליכם לבצע בדיקת רגישות למזון. ריכזנו בעבורכם מידע נחוץ בנושא.

בדיקת רגישות למזון – איך זה יכול להועיל?

מרגע שביצעתם בדיקת רגישות למזון ניתן יהיה לגלות מה באמת מונע מכם לקיים אורח חיים רגיל ובריא כמו כולם. האם מדובר בצורך להימנע ממזון עם IgG חיובי? לצורך העניין אם אתם סובלים ללא הפסקה ממעי הרגיז, כאבי בטן חוזרים ונשנים, עצירויות קשות וכו' – מוטב שתבדקו זאת בהקדם.

לצורך העניין כאשר בודקים רגישות הנובעת מאי סבילות בודקים רגישות ללקטוז, תסמיני צליאק, רגישות לגלוטן ורגישויות למזונות נוספים העשויים לגרום לבעיות וכאבים. אלרגיות, לרבות רגישות למזון עלולות לתקוף חלק לא קטן מהאוכלוסייה, כאשר הן הולכות והופכות שכיחות יותר ויותר. הרכיב שאחראי על הרגישות קשור בעיקר במרכיבי המזון אותם אנו אוכלים וצורכים מידי יום.

בדיקת רגישות למזון

יש פתרון להכל!

אם ביצעתם לאחרונה בדיקת רגישות למזון וגיליתם שאתם אכן רגישים לרכיבים מסויימים, טוב לדעת שיש פתרונות.

רגישים לחלב? ובכן, מבין מגוון הרעיונות תוכלו להכין ממרחים, מטבלים ושלל מאכלים טבעוניים נהדרים. מבקשים דוגמה? ממרח אבוקדו פשוט המכיל בתוכו עגבניות, מלח ומיץ לימון יהיה נהדר בעבורכם. כמו כן, יש מגוון רחב של סוגי סלטים שעשויים להתאים.

רגישים לגלוטן? לחם טחינה יהיה נהדר, ולו כי מדובר בלחם המבוסס על טחינה וביצים. הוא תופח מעט ובהחלט מהווה תחליף ראוי. מלבד זאת, ישנם קמחים ייעודיים לצליאקים או לרגישים לגלוטן, ומהם ניתן להכין שלל מאכלים ייחודיים.

אפשרות נוספת לאנשים הסובלים מבעיות או רגישויות הוא מתכון מנצח של חטיף מהיר וטעים כמו סומסום קלוי. כשניתן להעשיר את הארוחות, ולו באמצעות קליית סומסום על מחבת רחבה, בתוספת של מלח וכמה דקות של השחמה – שדרוג נהדר לכל ארוחה!

שנסכם?

אפשר ובהחלט מומלץ לחיות מבלי לצרוך מזונות העלולים לגרום לרגישות או אי סבילות. סובלים מתסמינים המופיעים לאחר האוכל? כאבי בטן? עצירויות וכו'? בשלב זה כל מה שמפריד ביניכם לבין אורח חיים בריא זו בדיקת דם פשוטה הבודקת מעל ל200 סוגי מזונות ובחירת המתכונים המתאימים שייראו לכם את השינוי עם הזמן.

רק בריאות!