עמותת אחינועם אשר הוקמה בשנת 2018 היא עמותה חברתית הפועלת למען צמצום פערים בחברה הישראלית, ללא מטרות רווח. אולם, רבים אינם יודעים כי מאחורי סיפור ההקמה של העמותה אשר פועלת באזור הפריפריה עומד סיפור גבורה מרגש של רפי אדרעי אשר נפל בגיל 24 בלבד, וזאת בעקבות קליע שחדר לעורפו כתוצאה מהפגזה של האויב המצרי בזמן מלחמת יום העצמאות. הגיע הזמן שגם אתם תכירו את סיפורו של הלוחם שהקריב את הכול למעננו, ושל בני משפחתו אשר החליטו לתעל את הכאב לכדי עשייה חברתית מבורכת – בשמו ולזכרו של רפי אדרעי.

מנער מעורר השראה שנולד בעיר צפת – לגיבור ישראל

רפי רפאל אדרעי ז"ל נולד וגדל בעיר צפת למשפחה בת 10 דורות. כמי שראה מגיל צעיר את התרומה החברתית כחלק ממשימת חייו, החליט רפי אדרעי להצטרף לשורות תנועת הנוער העובד והלומד אשר הייתה תנועת נוער חשובה מאוד בעת הזו של לפני הקמת המדינה. עם השתלבותו בתנועה הוא הפך למדריך נערץ שזכה לתגובות מצוינות מצד חניכיו, לא מעט בזכות אירועים מיוחדים שהפכו אותו לבולט ומוכר מאוד. אחד מהאירועים שנזקפו לזכות שמו הוא אירוע שבמסגרתו הוא עבר מבית לבית מתוך מטרה לאתר את דגל ישראל, וזאת מתוך מטרה לתלות אותו על גג של בניין הצמוד לבניין המשטרה הבריטי, רגע לאחר שהשלטון הבריטי עזב את השלטון. הפעולה הזו מדגימה באופן הטוב ביות את הנחישות של אדרעי שהצליחה לחזק גם את תושבי העיר צפת, כאשר סיפור הגבורה שלו לא מסתיים כאן אלא ממשיך גם לזמן שירותו הצבאי.

בזמן שירותו הצבאי שימש אדרעי כמומחה לסליקת נשק כמו גם מפקד כיתה, והוא לקח חלק בשורה של אירועים חשובים מאוד כמו למשל פשיטה על כפרים עוינים. לאורך כל הדרך הצליח רפי אדרעי לשמור על קור רוח ועל אומץ לב שהגיע לידי ביטוי גם בהשתלבות שלו בחיל הרגלים של הפלמ"ח. עם התגברות קולות הלחימה בחר לעזוב את העיר צפת ולהצטרף לכוחות הלוחמים, עד אשר נפל בעקבות הפצצה של האויב המצרי. הוא היה בן 24 בלבד, ובעקבות בקשת משפחתו, נקבר בעיר ראש העין.

 

 

מנציחים את זכרו באמצעות קידום של פעילות חברתית

למרות מותו הטראגי בגיל צעיר, סיפורו מעורר ההשראה של רפי אדרעי ז"ל ממשיך ללוות את בני משפחתו, ועדות לכך ניתן למצוא בהחלטה שלהם לקדם מבצע גיוס כספים לטובת הקמה של בית יד לבנים, לצד הקמתה של עמותת אחינועם. מדובר בעמותה אשר הוקמה בשנת 2018 מתוך מטרה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית, ובייחוד באזור הפריפריה. רפי אדרעי עמותת אחינועם היא עמותה מוכרת שזוכה לביקורות מצוינות, ועדות לכך ניתן למצוא בתגובות של בוגרים ובוגרות. רבים אינם יודעים כי מאחורי הקמתה של העמותה עומד סיפור גבורה מרגש אשר מגלם את הציונות והאהבה למולדת, כמו גם סיפור אשר ממשיך להיות חלק בלתי נפרד מקידום של ערכים שהיו מזוהים גם עם רפי אדרעי.

לסיכום

סיפורו של רפי אדרעי ז"ל מצליח לרגש גם עשרות שנים לאחר מותו. הגבר הצעיר הזה אשר נפל בקרב בגיל 24 בזמן מלמת יום העצמאות מראה כיצד עם נחישות כמו גם אומץ אפשר להוביל ליצירה של שינוי חיובי, גם בזמן מלחמה. סיפורו מלווה את אני משפחתו והקהילה עד לימים אלו ממש, כפי שניתן לראות עם הפעילות הענפה המתבצעת במסגרת של עמותת אחינועם.